قطعی دیتاسنتر آسیاتک باعث لغو حراجی شد


جمعه، ۲۰ تیرماه، قطعی اتصال فیبر نوری دیتاسنتر آسیاتک که در دیتاسنتر برج میلاد نگه‌داری می‌شود، دسترسی به برخی وب‌سایت‌های داخلی از جمله سایت حراجی آنلاین کالاکشن، را با اختلال روبه‌رو کرد، و باعث لغو شدن حراجی آی پد شد.

فیبر نوری دیتاسنتر برج میلاد که متعلق به سازمان فناوری اطلاعات شهرداری است، بین برج میلاد و ساختمان شرکت زیرساخت قرار دارد و قطع آن توسط شهرداری دسترسی به وب‌سایت‌هایی را که در دیتاسنتر شرکت آسیاتک قرار دارند را دچار مشکل کرده بود.  مدیرعامل آسیاتک در حساب توییتری خود اعلام کرد که به‌کمک سازمان فاوای شهرداری تهران این مشکل رفع شد و از آنجا که این مسیر فیبر نوری دارای جایگزین نیست، آسیاتک مسئله‌ی جابه‌جایی با مسیر جایگزین را نیز پیگیری، و برطرف کرد.

ماهنامه‌ی پیوست که سایت آن‌ها نیز به‌دلیل قطعی دیتاسنتر آسیاتک از دسترس خارج شده بود، در توییتی خبر داده که قطعی مسیر فیبرنوری سازمان فاوای شهرداری به‌دلیل دزدیده‌شدن بخشی از مسیر فیبرنوری این سازمان اتفاق افتاده، سایت‌ها و سرویس‌های گوناگونی مانند تپسی، ابرآروان، زرین‌پال که در دیتاسنتر آسیاتک حضور داشتند از دسترس خارج شده‌ بودند. بنا به اعلام روابط‌عمومی سازمان فاوا شهرداری، قطعی فیبر مربوط به مسیر شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران بوده است و ارتباطی به سازمان فاوا نداردزمانی که این اتفاق افتاد سایت حراجی آنلاین کالاکشن در حال برگزاری حراجی 555 بود، که از ساعت 17 شروع در ساعت 19:37 با اختلال مواجه شد.

سامانه کالاکشن به دلیل اختلال به وجود آمده، ضمن عذرخواهی از تمامی کاربران کلیه اعتبار مصرفی آنها در حراجی آی پد را به حساب کاربری شان عودت داد. ضمنا حراجی مذکور در اسرع وقت مجددا پرداخت خواهد شد.

ارسال نظر

*
*
*
عکس خوانده نمی شود