قابلیت حذف خودکار پیام های ارسالی در whatsapp

کاربرانی که در حال حاضر از whatsapp استفاده می کنند می توانند پیام‌های خود را به شکلی تنظیم کنند که ۷ روز پس از ارسال به طور خودکار حذف شوند. اما به نظر می‌رسد که whatsapp می‌خواهد این قابلیت حذف خودکار پیام را در آینده بیشتر گسترش دهد.


به گزارش وب‌سایت WABetaInfo، ظاهرا whatsappدر حال تست قابلیتی برای حذف خودکار پیام ۲۴ ساعت بعد از ارسال است. این قابلیت از حدود یک ماه پیش آغاز شده است و در حال حاضر فقط نمونه آن را روی آیفون مشاهده می کنیم.
ولی هنوز هیچ‌کس اطلاعی ندارد که این قابلیت چه زمانی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. محتواهای حذف‌شونده از طریق سرویس اسنپ‌چت رواج پیدا کردند و حالا رقبایwhatsapp یعنی تلگرام و سیگنال هم امکان ارسال این نوع پیام‌ها را فراهم می‌کنند. قابلیت جدید Fleet در توییتر هم تقریبا کارکرد مشابهی دارد.

whatsapp وقتی که برای اولین بار از این ویژگی رونمایی کرد گفت بازه زمانی هفت روزه را ارائه می‌کند تا به کاربران یادآوری کند که چت‌ها دائمی نیستند و زمان کافی وجود داشته باشد تا افراد فراموش نکنند که مشغول چت درباره چه چیزی بوده‌اند.

این قابلیت جدید حذف خودکار پیام‌ها احتمالا در کنار حذف ۷ روزه قرار می‌گیرد و شبیه به هم عمل می‌کند. یعنی کاربران می‌توانند تعیین کنند که متن، تصویر یا ویدیوهایشان بعد از چه مدتی حذف شوند. البته مدیر گروه‌ها همچنان امکان مشاهده این پیام‌ها را خواهند داشت و فعلا امکان جلوگیری از کپی شدن یا عکس گرفتن از پیام‌ها وجود ندارد.

ارسال نظر

*
*
*
عکس خوانده نمی شود