ترفند های شرکت در مزایده


اگر برای اولین بار است که در حراجی آنلاین شرکت می کنید، ممکن است مقداری برایتان نا مفهوم و یا گیج کننده باشد. کالاکشن در این مطلب سعی داشته تا راه ها و ترفند های شرکت در مزایده های آنلاین را برای شما بازگو کند.


بید کافی در حساب خود داشته باشید.

اولین و مهم ترین راه برای برنده شدن در مزایده، این است که تعداد بید های شما بیشتر از بقیه کاربران باشد. سعی کنید حداقل بیش از یک سوم مبلغ کالایی که می خواهید در حراجی اش شرکت کنید بید بخرید.

نگران نباشید بید هایی که در حراجی مصرف نکردید در حسابتان باقی می ماند و در سایر حراجی های کالاکشن قابل استفاده خواهد بود.

حتی اگر دیگر نمی خواهید در مزایده های کالاکشن شرکت کنید، این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا مبلغ بید های موجود در حسابتان را درخواست کنید. قوانین مربوط به عودت وجه بید را از اینجا بخوانید.

ثبت پیشنهاد متوالی

اگر فکر می کنید که با ثبت پیشنهاد به طور متوالی و پشت سر هم، برنده حراجی می شوید، زیاد مطمئن نباشید. البته امکان ثبت دو پیشنهاد بلافاصله یا پشت سر هم توسط یک کاربر وجود ندارد. منظور ما از ثبت پیشنهاد متوالی این است که برخی کاربران تصور می کنند برای برنده شدن در یک حراجی نیاز به ثبت پیشنهاد بلافاصله پس از هر پیشنهاد سایرین است که این روش ضمن افزایش مصرف بید آنها در حراجی به پیروزی آنها کمکی نخواهد کرد. 

برای انجام این کار ابتدا در صفحه حراجی از محدودیت های شرکت و ورود به مزایده آگاه شوید. (سقف قیمت حراجی برای ورود، یعنی فقط قبل از رسیدن کالا به آن مبلغ کاربر جدیدی می تواند به مزایده وارد شود.) اگر به صورت متوالی اقدام به ثبت پیشنهاد می کنید، ابتدا تعداد افرادی که در حراجی حضور دارند را ببینید و جدول پیشنهادات را بررسی کنید. ممکن است کاربری منتظر بماند و دقایقی بعد در حالی که موجودی بید شما رو به اتمام است، شروع به ثبت پیشنهاد نماید. (البته هر کاربر قبل از رسیدن مبلغ کالا به سقف قیمت ورود، باید حداقل یکبار ثبت پیشنهاد کند.)

روی یک ثانیه آخر پیشنهاد ثبت نکنید.

خیلی از کاربران تا ثانیه یک تایمر صبر می کنند و بعد ثبت پیشنهاد می کنند. به علت ریسک بالای این کار و نوسانات اینترنت در ایران توصیه می شود کاربران چند ثانیه زودتر اقدام به ثبت پیشنهاد کنند، چون ممکن است به دلیل اختلال در اینترنت، موفق به ثبت پیشنهاد نشوند و حراجی را از دست بدهند.ادامه دارد...

ارسال نظر

*
*
*
عکس خوانده نمی شود